Beyoğlu 'nun Değişmeyen Tadı...
ONLINE KATALOG

Küçük şeflerden lezzetli çikolatalar!

Eğitimin her kademesinde öğrenmeye merak duyan, araştıran ve sorumluluk alabilen öğrenci merkezli bir eğitim anlayışını benimseyen Mustafa Kemal Okulları Anaokulu öğrencileri, çikolata denilince ilk akla gelen 8 şubesi ile misafirlerini ağırlayan 1983Beyoğlu’nda birbirinden lezzetli ve sağlıklı çikolatalar yaparak el becerilerini geliştirdiler.

Ev yapımı, katkı maddesi içermeyen çikolatalarıyla dikkat çeken 1983Beyoğlu’nun ev sahipliği yaptığı etkinlik kapsamında minikler, şef önlüğü ve kep takarak eritilmiş gerçek çikolatadan hayal dünyalarına hitap eden çikolatalar yaptılar. 

 

1983Beyoğlu Çikolata & Kahve kurucularından Seda Şahin; ‘’Çocuklara 3 farklı çikolata çeşidi yaptırıyoruz. İlk olarak çilek ve muz üzerine gerçek çikolata dökerek yiyen çocuklar, ikinci aşamada çekilmiş fındıkları çikolata kaplarına koyup üzerine eritilmiş sıcak çikolata dökerek çikolatadan şekiller oluşturup dolapta donduruyorlar. Bir hayli heyecanlanan minik çikolata şeflerimiz daha sonra çubuklara yerleştirdiğimiz kurutulmuş meyveleri çikolataya batırarak büyük bir zevkle yiyor. Çocukların el becerisini geliştirip hayal dünyasını genişletirken, onlara eğlenceli bir gün yaşatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 4 gün boyunca farklı yaş gruplarına uygun olarak gerçekleştirdiğimiz minik çikolata şeflerine özel çikolata atölye çalışmalarımız devam edecek’’ dedi.

Kendi çikolatalarını hazırlayan minik çikolata şefleri hem eğlendiler hem de çikolatanın hikayesini dinleyerek çikolatanın ham maddesinden yapımına kadar olan süreci deneyimleyerek öğrendiler.